Facebook’tan Haber Uygulaması: Paper

facebook paper Sanal dünya her geçen gün gelişen ve değişen uygulamaları ile kullanıcılarını farklı alemlere sürüklüyor. Facebook da 1.3 milyar kullanıcısı ile bu sanal dünyanın hakimi neredeyse. Firmalar ve kişiler Facebook’un bir parçası olmak için birbirleriyle yarışıyor adeta. Geniş pazar ve reklam ağı ile karşı konulmaz bir ortam burası.

Facebook da kullanıcı sayısını artırmak için yeni bir uygulama oluşturdu. Paper adı verilen bu sistem ile akıllı telefonlarda haber kaynaklarına ulaşma kolaylığı sağlanıyor. İlk olarak iPhone uygulama sürümünün kullanıma sunulacağı Paper ile internetten daha çok verim almanın yolu açılıyor.

Flipboard, Newstand ve benzeri uygulamaları andıran bir arayüze sahip olan Paper, kullanıcılara kendi haberlerini paylaşma imkanı da sunacak. Ayrıca Facebook’un haber akışının da yer alacağı biliniyor.

19 farklı konu başlığı ile ziyaretçiler derlenen haberlere kolaylıkla ulaşıyor. Onaylanmış haber kaynaklarından farklı ses ve görüntülü içerikler gösteriliyor. Uygulamanın şimdilik iOS (iPhone için) sürümü kullanıma sunuluyor. Tablet ya da Android sürümünün web yazılım işlemleri devam etmekte ve kullancılar tarafından beklenmektedir.

Kullanıcı sayısını artırmak amacıyla uygulamayı geliştiren Facebook, bu sayede sadece arkadaşlık sitesi olmaktan da çıkıyor. Oyun, mesajlaşma, eklenti yükleme gibi özellikleri ile her ziyaretçiye hitap edebiliyor.