Windows’un geri dönüşüm kutusu artık Android’de!

geri dönüşüm kutusu Geri dönüşüm kutusu herhangi bir dosyanızı sildiğinizde onları depolayan yere verilen isimdir. Windows, özel bir konumda bu dosyaları taşır ve kalıcı olarak silmez. İlk olarak Windows 95’te uygulanan, Geri Dönüşüm Kutusu silinen dosyaları bunları kurtarmak için gereken olay saklanır özel bir dizindir. Çöp kutusu olarak da adlandırılabilir.

Geri Dönüşüm Kutusu Nerede?

Geri dönüşüm kutusu bilgisayarların masa üstünde bulunmakta. Tıkladığınız zaman içeriğini gördüğümüz bu kutudan dilediğiniz dosyayı bilgisayarınıza tekrar yükleyebilirsiniz.  Böylece yanlışlıkla sildiğiniz ya da üzerinde tekrar çalışmak istediğiniz dosyalarınızı kurtarmış oluyorsunuz.

Windows’un geri dönüşüm kutusunun bir benzeri, artık Android’de de var!

Akıllı telefon kullanıcıları artık sadece bilgisayarlarda olan bu özelliklere kavuşuyor. Yanlışlıkla sildiğiniz fotoğrafı ya da dosyayı tekrar yüklemek mümkün. Ücretsiz bir uygulama olan Dumpster’i kullanarak bu özelliğe kavuşabilirsiniz.

Windows işletim sisteminde olduğu gibi, Android işletim sisteminde bir dosya sildiğinizde dosyalar doğrudan Dumpster klasörüne gider ve dilediğiniz an dosyayı geri çağırma olanağı tanır.

android geri dönüşüm

Uygulama;

  • Görsel dosyalar
  • Ses dosyaları
  • Dökümanlar
  • APK, VCF ve HTML dosyalarıyla çalışabiliyor.

Ayrıca otomatik olarak silinmeyen Dumspter dosyaları, kullanıcının manuel müdahalesine kadar saklanıyor. Ücretsiz versiyonda reklamlar bulunuyor ancak reklamsız versiyonu için 3 dolar ödemek gerekiyor.

Siz de şirket ve iş maillerinizin korunmasını istiyor, olası silinmelere karşı geri yükleme özelliğine kavuşmak istiyorsanız Webhome olarak uygulamayı indirmenizi öneriyor.